Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč dělám LK ?

23. 8. 2013

          Jistě mnoho z vás si říká, proč LKáčka vlastně dělám. Je to totiž vlastně jen z větší části zkopírované z normálních Leteckých katastrof. To je sice pravda, ale odkud seženu videa, či obrázky z katastrofy, když jsem u toho nebyl? Tak teď prostě jednoduše řeknete, že to možná nemá smysl dělat. Lepší nic, než zkopírované. A teď se dostáváme k otázce Proč dělám LK?

          Na otázku mám několik důvodů, které teď shrnu:

                    1) VLASTNÍ POZNÁNÍ - díky tvoření LKáček se já dozvím další informace, které se někdy nemusím dozvědět ani z originálních Leteckých katastrof, či některé rozšířím, nebo je úplně poznám poprvé, protože hodně jich v češtině ještě nevyšla. Hodně se zajímám o letecví a proto mě zajímají veškeré informace o každé katastrofě. Samozřejmě mě to tvoření i baví.

                    2) VEŠKERÁ VEŘEJNOST - další a jeden z nejdůležitějších a nejhlavnějších důvodů je, aby se o některých katastrofách dozvěděli i lidé, které letectví nezajímá, či nemájí zájem se dívat na dlouhý 45-minutový počin originálů a radši si pustí nějaké fotbalové utkání, či seriál. Ty nejdůležitější informace jsou totiž vtěsnány do poměrně krátké doby cca 5 minut a je k nim přidané i video, které vás přijme do atmosféry toho osudného dne.

                    3) FANOUŠCI - LKáčka jsou samozřejmě věnovány i pro všechny příznice letectví. Jde o to, aby poznali nové osudné dny a nalákaly je podívat se na celý originální díl. Většina dílů je mezi fanoušky samozřejmě dobře známá a ty slouží k připomenutí a zavzpomínání na oběti leteckých tragédií.

                    4) ZPOPULARIZOVAT ORIGINÁL - částečně odpoví přímo nadpis a částečně řečeno v 3). Proto jen dodám, že to je důvod, proč se na těchto stránkách, YouTube a částečně i přímo v LKáčkách vyskytuje název originálních dílů Leteckých katastrof, příp. Vteřin před katastrofou.

 

Struktura LKáček (Díly 11-69 mimo speciály)

1) Krátké video nejkritičtějšího, nebo osudového momentu

2) Úvod (otázky, LK, díl)

3) Linka letounu

4) Místo a datum katastrofy (u šťastných konců je místo katastrofy místo, kde bezpečně přistál)

5) Informace o letu

6) Průběh letu a doplňující obrázky (jen ty nejdůležitější informace!)

7) Video z těch nejdůležitějších momentů z letu

8) Několik obrázků katastrofy

9) Důvody, počet obětí

10) Závěrečná informace, vyznamenání, nebo památník po letu

11) Název originálu použitého videa

12) Spolupráce, podpora

 

Doporučení: Pokud se zajímáte o letectví, nebo vás díl zaujal podívejte se na originální díl. LKáčka obsahují jen ty nejdůležitější informace, tudíž některé zajímavé, nebo podivuhodné souvislosti v dílu LK nejsou.

Originály se objevují na těchto stanicích: National Geographic Channel, Discovery Channel, ČT1, ČT2

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář